Cara Mela Waawanyanka – Atika
2010-11-22 / 2017-06-01


LT Jaunimo čempionė, LT Klubo jaunimo nugalėtoja’12
LT, LV, EE, BY, POL Čempionė, Baltijos Čempionė, Tarptautinė Čempionė

Geriausias mažylis, 5 Jaunimo nugalėtojas, 4 Geriausias jaunimas
28 BOB, 13 BOS, 40 Geriausia kalė, 44 CAC, 23 CACIB, 5 res. CACIB
Lietuvos Nugalėtoja‘12‘13’14‘15‘16
Latvijos Nugalėtoja’13
Baltijos Nugalėtoja‘14‘16
2 x BOG 4, 2 x BOG 3

SVP1, res. CACT
Obedience Nacionalinė klasė 1,3 vietos
Obedience Ralis 0-1-2 lygiai

Atika mano gyvenime atsirado ilgai laukus, planavus ir besistengiant rasti tą patį pačiausią bei nuostabiausią vilkšunį. Per 2010 m. Kalėdas ji atkeliavo iš Čekijos sostinės Prahos priemiesčio tiesiai į Lietuvą. Ilga kelionė per pūgą su į delnus telpančiu mažu pilku gniužulėliu buvo tik pradžia viso likusio laiko mano gyvenime, kurio nebeįsivaizduoju be jos – karamelinės Atikos.

Visada žinojau, kad vilkšuniai yra labai energingi ir reikalaujantys fizinio krūvio bei laiko, tačiau Atika pranoko visus kurtus planus bei kol kas yra labiausiai pasiutęs bei nuostabiausias vilkšunis, kurį esu sutikusi. Žvelgiant blaiviu žvilgsniu į Atiką, galima pasakyti, kad ji yra tikras vilkas šuns kailyje arba šuo vilko kailyje. Tai vilkšunis, kuris visada eis kartu su savais, be proto džiaugsis sutiktu pažįstamu žmogumi ir puls jam į glėbį. Tačiau visi likę jai tėra aplinka, dėl svetimų ji per daug nesiners iš kailio ir laikysis oriai žvelgdama savo gintaro spalvos akimis. Ji yra nepamatuojamai ištikima savo gaujai, dėl kurios gali padaryti viską. Atika yra niekada neužaugantis vaikas, besidžiaugiantis kiekviena diena, kuri atneša kažką naujo ir įdomaus. Didžiausias išskirtinumas yra tas, kad jei diena tampa nuobodi, Atika padarys ją išskirtine ne tik sau, bet ir kitiems. Ji ne tik puikiai pasirodo parodose, paklusnumo varžybose, bet ir noriai dirba su vaikais renginiuose. Net ir apsilankyti kino festivalyje "Kino pavasaris" jai ne kliūtis. Todėl apie jos gyvenimą ir nuotykius kada nors bus verta parašyti knygą, o kol kas tai lieka istorijos, kurias pasakojam kiekvienam, kuris nori tai išgirsti.

Kalbant apie Atiką kaip apie čekoslovakų vilkšunį, džiugu pabrėžti, kad ji yra visiškai sveika. Jos HD – A; ED – 0, kas žmonių kalba reiškia, kad jos klubo bei alkūnių sąnariai yra visiškai sveiki. Taip pat, apsilankius pas geriausią Lietuvos šunų akių specialistą, sužinojom, kad ji turi visiškai sveikas akis (Pra: free). Ir dar viena gera žinia, jos DM rezultatai yra N/N, o tai reiškia, kad ji neperduos DM savo vaikams bei pati nesirgs šia liga, kuri pasireiškia vyresniame šuns amžiuje iš lėto paralyžiuojant galines kojas. Taigi, Atika yra sveikas vilkšunis, savo sąskaitoje turintis Lietuvos Jaunimo čempiono, klubo jaunimo čempiono’12, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos bei Baltijos čempiono titulus. Šalia sveikatos ir grožio Atika turi ir darbinį diplomą, kurį užsitarnavo nubėgusi 40 km šalia dviračio būdama vos pusantrų metų amžiaus. Smagu, kad toks atstumas jai nėra riba. Geriausias savaitgalis jai - dar vienas žygis Lietuvos miškais ir laukais. Esame įveikusios nuo trumpiausių atstumų iki 55 km žygio.

Geriausiai kiekvieną pažinsi tik pamatęs gyvai, tačiau Atika kiek paskubėjo išbėgti į amžinus medžioklės plotus. Laimė ir stebuklas tiems, kas spėjo ją pažinti gyvai. Likusiems - saugome krūvas gerų prisiminimų ir neįtikėtinų istorijų. Man ji yra svajonės išsipildymas, leidžiantis kitaip matyti gyvenimą ir pasiimti iš jo daugiau, nei jis siūlo.